W piątek 22 października  odbyły się zajęcia Kreatywnych Warsztatów, w których po raz pierwszy wzięliśmy udział. Na zajęciach przez 3 godziny uczniowie z ZSL Leżajsk,  w grupach budowali robota z modułów zaprojektowanych przez nas. Zdalnie sterowane roboty Zaprojektowane i zbudowane przez uczniów ścigał się ze sobą na specjalnie wyznaczonej trasie.

Dla tych osób, które nie wiedzą jeszcze czym są Kreatywne Warsztaty, spieszymy z krótkim wyjaśnieniem. Kreatywne zajęcia to sześciogodzinne zajęcia, które prowadzone są w ramach mobilnej Pracowni Kreatywnego Myślenia, specjalnie zaprojektowanej przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Głównym punktem prowadzonych zajęć jest panel warsztatowy, podczas którego uczestnicy mogą zapoznać się z podstawami mechaniki, elektroniki i programowania z wykorzystaniem specjalistycznych modułów roboczych. W trakcie zajęć, uczestnicy pracują w grupie nad skonstruowaniem robota, który przez prowadzącego zajęcia wykonuje określone zadanie. Przykładowym zadaniem, jakie wykonuje robot jest jeżdżenie po zamkniętej arenie. Co więcej uczestnicy podczas zajęć zapoznają się z podstawowymi informacjami o planowanych zawodach robotycznych.